Cupa EHF: Dunarea Braila – Esbjerg 20-21

0
28

Dunarea Braila a pierdut, pe propriul teren, partida tur contand pentru optimile de finala din Cupa EHF la handbal feminin. Formatia din Romania a fost invinsa cu 21-20 de cate Team Esbjerg din Danemarca. Returul va avea loc peste o saptamana, in deplasare. Intr-o alta partida a zilei, Tomis Constanta a pierdut, scor 38-25, disputa tur cu Roston-Don (Rusia) contand pentru optimile Cupei Cupelor la handbal feminin.

Dunarea Galati – Esbjerg 20-21

Nordicele au castigat, la limita, partida de la Galati in special gratie unei evolutii foarte bune in a doua repriza. Esjberg a condus aproape in permanenta pe tabela, Dunarea reusind insa egalarea in minutul 52. Danezele au castigat pana la urma, iar returul se anunta unul extrem de dificil.

….Cupa EHF: Dunarea Braila – Esbjerg 20-21