Spania – Danemarca 2-1

0
233

click pentru video :

După ce a luat-o pe coajă de la România, Spania s-a trezit. Atacanţii Valenciei, Morientes şi David Villa au adus a doua victorie a Spaniei în grupa F de calificare la Euro, 2-1 cu Danemarca, pe Bernabeu.

"Spania trăieşte", "Două goluri şi multă teamă" şi "Spania a învins, dar pe final le-au tremurat picioarele", scriu ziarele din capiatala Spaniei, după victoria cu Danemarca, în faţa a 75.000 de oameni.

În 10, din minutul 19, după ce Jensen a luat două galbene în două minute, de la elveţianul Busaca, danezii au primit primul gol în minutul 34, autor Morientes, după o acţiune personală.

Până la pauză, spaniolii au rezolvat problema, colegul lui Morientes din atacul Valenciei, David Villa, a îngropat Danemarca, 2-0, cu un minut înainte de pauză. Danezii s-au trezit şi au reuşit să marcheze prin Gravgaard, la patru minute după startul reprizei secunde.

Danemarca e pe locul trei în clasamentul grupei F, urmată de Spania, cu două victorii şi două înfrângeri în patru meciuri.

sursa : ProTv.ro